Jak działają ogrodzenia akustyczne?

Jak działają ogrodzenia akustyczne?

ekrany-akustyczne-do-domu
najtansze-panele-ogrodzeniowe

Posiadanie ogrodzenia zainstalowanego, aby pomóc w dźwięku w twoim domu może być dobrą rzeczą. Ale są pewne rzeczy, które musisz wiedzieć o tym, jak działa ogrodzenie. Pierwszą rzeczą jest to, że projekt ogrodzenia jest ważny. Musi być odblaskowy i pochłaniający, co oznacza, że musi być wykonany z warstwami i teksturami.

Odblaskowa

Ogólnie rzecz biorąc, refleksyjne ogrodzenia akustyczne są skonstruowane tak, aby odbijały fale dźwiękowe z dala od miejsca, w którym się znajdują. Celem tego typu barier jest zmniejszenie intensywności hałasu pochodzącego ze źródła, takiego jak ruchliwa droga. Ogrodzenia akustyczne mogą być produkowane zarówno z materiałów pochłaniających, jak i odbijających.

Ogrodzenia akustyczne są często stosowane do pochłaniania hałasu pomiędzy osiedlami mieszkaniowymi lub jako bariera wzdłuż autostrad. Są one zazwyczaj instalowane na betonowych lub stalowych słupkach. Ogrodzenia akustyczne mogą być instalowane w różnych wysokościach, od 1,2 metra do 6 metrów. Są one zaprojektowane tak, aby spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące autostrad.

Podstawowy ekran akustyczny to prosta konstrukcja zbudowana z drewnianych lub stalowych słupków. Z każdej strony ogrodzenia przymocowany jest drewniany panel. Ogrodzenia akustyczne są najskuteczniejsze, gdy panel jest wykonany z desek. Materiał używany do tego typu ogrodzenia jest zazwyczaj gęsty, co utrudnia jego penetrację.

Najczęstszym rodzajem drewna używanym do budowy ogrodzeń akustycznych jest cedr, ale dostępne są także sekwoja i inne rodzaje. Ogrodzenia akustyczne mogą być barwione lub malowane. Materiały użyte do budowy ogrodzenia akustycznego można wybrać w oparciu o osobiste preferencje i budżet.

Najskuteczniejszym sposobem blokowania hałasu drogowego jest budowa wysokiego ogrodzenia wzdłuż strony drogi. Pomocne może być zagospodarowanie terenu roślinami lub krzewami po obu stronach ogrodzenia. Rośliny o dużej masie mogą pochłaniać dźwięk, a tym samym zmniejszać ilość emitowanego hałasu.

Najlepszą barierą blokującą dźwięk jest solidny panel. Masowo obciążone ogrodzenia akustyczne są łatwe do zainstalowania i mogą być uszczelnione za pomocą uszczelki akustycznej. Mogą być przymocowane do jednej strony ogrodzenia lub nałożone na siebie, aby stworzyć solidną barierę.

Oprócz refleksyjnych i absorpcyjnych ogrodzeń akustycznych, inne rodzaje ogrodzeń mogą być również skuteczne w blokowaniu dźwięku. Akustyczne ogrodzenia mogą być zbudowane z różnych rodzajów materiałów, i mogą wahać się od drewna do winylu. W zależności od użytych materiałów, wybór najlepszego materiału może być trudny. Jednak te ogrodzenia są skuteczne i są zwykle w stanie zablokować rozsądną ilość hałasu.

Absorbujący

Niezależnie od tego, czy szukasz ochrony swoich uszu przed hałasem drogowym, czy chcesz zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem, ogrodzenie akustyczne może pomóc. Ogrodzenia akustyczne pochłaniają dźwięk lub całkowicie go blokują. Ilość hałasu, który jest blokowany zależy od rodzaju wybranego ogrodzenia, konstrukcji ogrodzenia i miejsca, w którym jest ono umieszczone.

Wygłuszenie ogrodzenia wymaga solidnej bariery. Bariery wykonuje się z drewna, aluminium lub betonu. Są one następnie uszczelnione do podłoża. Masowo ładowany winyl to kolejna opcja na wygłuszenie ogrodzenia. Tego typu ogrodzenia mogą być zszyte na ramie, lub mogą być kanapką z paneli drewnianych. Ważne jest, aby nakładać arkusze winylu co najmniej 2 cale, i uszczelnić szwy. To zwiększy grubość ogrodzenia i zapobiec wszelkie luki z pozwalając hałas przejść przez.

Inną opcją jest zainstalowanie specjalnej akustycznej folii ogrodzeniowej. Specjalna akustyczna folia ogrodzeniowa jest w zasadzie masowo ładowana winylem. Jest to prosty sposób, aby zwiększyć grubość ogrodzenia i pokryć wszelkie luki, które mogą wystąpić. Możesz zainstalować tę folię ogrodzeniową na istniejącym ogrodzeniu, lub możesz stworzyć nowe ogrodzenie ze specjalną folią akustyczną.

Najskuteczniejszym rodzajem ogrodzenia do wykorzystania w celu wygłuszenia jest konstrukcja pikiety z desek. Dzieje się tak, ponieważ deski rezonują, co przenosi dźwięk na ogrodzenie. Działa to dobrze w przypadku dźwięków o niskiej częstotliwości.

System Jakoustic(r) Commercial & Highway jest pierwszym kompletnym systemem barier akustycznych z drewna. Jego unikalne słupki drewniane spinają płyty, zapewniając ciągłą izolację akustyczną. System posiada doskonałe właściwości zabezpieczające i jest oznaczony znakiem CE dla urządzeń redukujących hałas w ruchu drogowym.

Panele Jakoustic Absorptive występują w czterech poziomach wysokości. Mają grubość 1,3 cala i powinny zmniejszyć hałas nawet o 32 decybele. Można używać tych paneli w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Chłonne włókno mineralne w panelach pochłania fale dźwiękowe.

Inne opcje ogrodzenia akustycznego obejmują panele dźwiękowe 12K Envirofence i BlocknZorbe. Są one odporne na promieniowanie UV, mają kolor węgla drzewnego i są oceniane jako pochłaniające i blokujące dźwięk.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ogrodzenia dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]