Szczegóły ogrodzenia akustycznego – Jak dodać drugą warstwę ogrodzenia akustycznego do istniejącego ogrodzenia

Szczegóły ogrodzenia akustycznego – Jak dodać drugą warstwę ogrodzenia akustycznego do istniejącego ogrodzenia

panele-akustyczne-zewnetrzne
plyty-dzwiekochlonne

Dodanie drugiej warstwy ogrodzenia akustycznego do istniejącego ogrodzenia może pomóc w zmniejszeniu hałasu w domu. Może również pomóc w blokowaniu lub odbijaniu fal dźwiękowych z dala od domu.

Blokowanie lub odbijanie fal dźwiękowych od domu

Zastosowanie ogrodzeń akustycznych może pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia hałasem. Podstawową koncepcją tych ogrodzeń jest odchylenie lub odbicie niepożądanych fal dźwiękowych z dala od domu lub sąsiedztwa. Pomaga to zmniejszyć poziom hałasu w okolicy i poprawić jakość życia. Rodzaj hałasu, który chcesz zablokować, określi, jaki rodzaj bariery powinieneś użyć.

Jeśli próbujesz zablokować hałas z drogi, najlepszym rodzajem ogrodzenia dla Ciebie jest solidna stockade. Są one zbudowane z grubego drewna i są zazwyczaj wykonane bardzo solidnie. Jeśli masz miejsce, mogą być umieszczone wyżej niż droga do odbicia hałasu z dala. Możesz także użyć impregnowanych ciśnieniowo kantówek, aby wypełnić luki u podstawy ogrodzenia.

Do blokowania hałasu drogowego można również wykorzystać ogrodzenia akustyczne. Są one bardziej skuteczne, jeśli są wyższe od jezdni. Należy pamiętać, że ogrodzenie musi być solidne i trwałe. Będziesz musiał również upewnić się, że jest wystarczająco wysoki i szczelny wokół. Rodzaj materiału, którego używasz, będzie również określał, jak skuteczny jest.

Można również użyć winylu obciążonego masą, aby zablokować hałas. Są one ciężkie i występują w rolce, którą można wykorzystać do przybicia do ogrodzenia. Są one również łatwe do pracy z większymi powierzchniami. Możesz również użyć wełny włóknistej lub innego gęstego materiału we wnętrzu ogrodzenia. Ta metoda jest jednak droższa.

Alternatywnie można posadzić krzew, który będzie pełnił rolę bariery obwodowej. Krzewy muszą być grube i dojrzałe. Dojrzewanie zajmie im kilka lat, ale będą one stanowić opłacalną, solidną konstrukcję. Oferują one również bardziej estetyczny wygląd obwodu. Są one również świetne dla zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Możesz również zastosować membrany bariery akustycznej do krzewów, aby pomóc zapobiec przedostawaniu się dźwięku do ogrodu.

Inną opcją jest użycie ściany murowanej. Ściana wykonana z cegły będzie mniej podatna na ruch i będzie blokować niskie basowe dudnienia, które pochodzą od przejeżdżających ciężarówek. Jednak murowana ściana może być również droga. Jeśli zdecydujesz się na użycie ściany murowanej, upewnij się, że używasz takiej z gęstą podstawą.

Możesz również użyć roślin, aby pomóc zmiękczyć wygląd monolitycznego ogrodzenia blokującego hałas. Można je posadzić u podstawy ogrodzenia i pomóc w rozbiciu twardej linii. Może się jednak okazać, że trzeba będzie je regularnie przycinać. Rośliny te mogą być świetnym sposobem na utrzymanie hałasu przed ucieczką z domu, ale nie zrobią wiele, aby zablokować hałas drogowy.

Dla skuteczniejszej redukcji hałasu można również zainstalować luminescencyjny koncentrator słoneczny. Pochłaniają one hałas z autostrady nie zasłaniając widoków. Wytwarzają również energię elektryczną dla pobliskich domów.

Dodanie drugiej warstwy ogrodzenia akustycznego do istniejącego ogrodzenia

Dodanie drugiej warstwy ogrodzenia akustycznego do istniejącego ogrodzenia to świetny sposób na odbicie dźwięku z wejścia lub wyjścia z domu. Można to osiągnąć poprzez zainstalowanie drugiej warstwy Sheetrock na ogrodzeniu, lub można dodać koc dźwiękowy między dwoma warstwami ogrodzenia. Ten ostatni jest dobrym wyborem, jeśli twój dom lub miejsce pracy znajduje się w pobliżu ruchliwej drogi.

Najlepsze jest to, że możesz to zrobić sam, jeśli wiesz, co robisz. W rzeczywistości dodanie drugiej warstwy ogrodzenia akustycznego do istniejącego ogrodzenia jest właściwie dość proste. Zanim zaczniesz, zrób kilka pomiarów, aby upewnić się, że otrzymujesz najwięcej pieniędzy. Dobrym pomysłem jest również posiadanie odpowiednich narzędzi pod ręką. Na przykład, może być konieczne ponowne zamocowanie kilku listew przypodłogowych, a także nowego gniazdka elektrycznego lub dwóch.

Jeśli instalujesz nowe ogrodzenie, być może będziesz musiał kupić kilka materiałów do mocowania na raz. Możesz również potrzebować handyman, jeśli nie jesteś typ DIY. Akustyczne ogrodzenie nie zapewnia wiele w drodze dźwięku korzyści proofing. Z tego powodu, może chcesz rozważyć użycie cięższego materiału, takiego jak kamień. Kamienne ściany są również doskonałym wyborem do walki z hałasem drogowym.

Najlepszym sposobem na zainstalowanie drugiej warstwy paneli akustycznych jest użycie materiału dźwiękoszczelnego o niskiej transmisji hałasu. Można to osiągnąć poprzez przymocowanie impregnowanych ciśnieniowo płyt drewnianych do dolnych krawędzi ogrodzenia. Można również użyć kurtyn dźwiękoszczelnych, aby uzyskać ten sam efekt. Materiał dźwiękoszczelny, który wybierzesz, powinien mieć ocenę NCR lub liczbę odchyleń dźwięku. Będziesz także chciał pamiętać o wysokości swojego ogrodzenia. Jeśli nie jest wystarczająco wysoki, aby odchylić dźwięk, może pozwolić mu odbić się wokół lub nawet przejść pod.

Możesz również rozważyć użycie obciążonego masą winylu jako drugiej warstwy materiału akustycznego. Ten rodzaj materiału jest świetny do zwalczania hałaśliwych sąsiadów, ponieważ jest stosunkowo łatwy w instalacji, a także może być zwinięty do przechowywania. Będziesz również chciał uszczelnić go za pomocą kleju akustycznego, aby uszczelnić go w. Jednak nie musisz się martwić o rozerwanie go później, ponieważ może być zszyte z ramą ogrodzenia. Możesz również rozważyć zainstalowanie małego ogrodzenia, aby utrzymać zwierzęta z dala od swojego podwórka.

Istnieje wiele innych materiałów ogrodzeń akustycznych, które można wypróbować, takich jak kurtyny dźwiękoszczelne i koce dźwiękowe. Są one doskonałym sposobem, aby uczynić swój dom lub miejsce pracy dźwiękoszczelnym, a jednocześnie zachować poczucie prywatności. Najlepsze jest to, że jest to bardzo opłacalne, aby to zrobić. Możesz zainstalować jedną do trzech warstw paneli akustycznych, a dobrym pomysłem jest dodanie kilku warstw na raz, więc nie spieszysz się z procesem instalacji.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ogrodzenia akustyczne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]